Gülhan Cantürk | Kriya Pranayama-Hizmet
1199
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1199,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

KRİYA PRANAYAMA

KRIYA YOGA (Omurga Nefesi)

KRIYA YOGA (Kriya=eylem, “tamamlanmamış eylem”,  bir yoga disiplininde, belirli bir sonucu başarmaya dönük teknik veya uygulama anlamına gelmektedir.) Uygulayıcıları tarafından, Mahavatar Babaji tarafından, müridi Lahiri Mahayasa aracılığıyla 1861’de modern dünyaya sunulan kadim bir yoga sistemi olarak tarif edilmektedir. Paramahansa  Yogananda’nın kitabı BİR YOGİNİN OTOBİYOGRAFİSİ adlı kitap ve Yogananda’nın, 1917’de Hindistan, 1920’de ise Batı’ya uygulamaları tanıtması  yoluyla Batılılar arasında popüler bir farkındalık yaratılmış. Sistem, spiritüel gelişimi hızlandırmak ve hem derin bir huzur hem de Tanrı’yla birlik kurulmasını sağlamayı amaçlayan, farklı seviyelerde bir dizi OMURGA Nefesinden oluşmaktadır.

Birince inisiyasyona ait teknikleri kendi yolculuğumda uyguluyorum ve insanların dönüşüm ve yükseliş yolculuklarına katkı sağlamak için uygulamalarına rehberlik ediyorum.

Bu kadim teknikleri deneyimlemek ve kendi kendinize yapabilmek, günlük pratiğinize katmak için grup yada bireysel olarak iletişime geçebilirsiniz.

CESARET GÜVEN İHTİYACIN OLAN EMRİNE AMAME

Bir dizi omurga nefesinden oluşmaktadır.

 

Öncelikle omurgayı, yani ana enerji yolunu uyarıp hareketlendiren, odağı içeriye döndüren, bedendeki kilit sistemlerini çalıştırarak iç organlara basınç uygulayarak temizleyen ve periniumdan itibaren kaldırma kuvveti uygulamaya başlayan sonrasında nefesi, pranayı içerde hareket ettirerek elektro manyetik enerji alanlarını dengelemeye başlayan ve üçüncü gözün aktivasyonuna kadar ilerleyen bir bir dizi çalışmadan oluşmaktadır.

 

Fiziksel ve enerji bedenini temizleyerek meditasyona hızlıca hazırlayan ileri tekniklerden oluşmaktadır.

 

Sizin için de bu tekniklerle tanışma zamanı geldiyse  sizi bu değerli teknikle tanıştırmak benim misyonumdur.