Gülhan Cantürk | Meditasyon-Hizmet
1139
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1139,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

ANDA KALIN FARKINDA OLUN

Yükselmiş üstatlar, bir kişinin kendisini anlamasının Tanrı’yı anlamak anlamına geldiğini ve meditasyon ile kişinin kendi içindeki ilahi enerjiyi ortaya çıkarabileceğini ve uyumsuzluğu ahenge, cehaleti bilgeliğe ve eksikliği harekete dönüştürebileceğine inanıyor.

MEDİTASYON, sevgi, birlik, bütünlük bilincine ulaşma etkinliğidir derler.

Meditasyon tanık olmaktır, sessizliğin içinden ruhun sesini duymaktır.

“Meditasyon titreşimini akort etmektir. “

Kimler benimle meditasyon çalışması yapar?

Meditasyon yapmak isteyen kişiler temalı meditasyon  atölyelerime katılır.

Hiç meditasyon deneyimi olmayanlar pratik ve güvenli meditasyon deneyimi için 4 seanslık meditasyon dersi alır.

Çalışanlarının ve kurumlarının meditasyonun meyvelerinden yararlanması için kurumlar benden meditasyon atölyesi düzenlememi ister.

Anne ve babalar çocuklarının erken yaşta meditasyon deneyimi kazanması için rehberlik talep eder.

Okullar kurumlarında gençlerin ve çocukların enerjilerini dengelemek ve içlerindeki yaratıcı tarafla bağlantılarını sağlamak ve devam ettirmek için hizmet alır.

Meditasyon bize günlük hayatımızda ne sağlar?

 

Normal insan zihni kapalı, bildiği kalıplar içinde çalışan, aynı zamanda dışardan gelen pek çok düşüncenin istilasına açık bir sistemdir. Bilgisayarın işletim sistemine benzetebiliriz. Zaman zaman güncelemek yeni uygulamalara erişim ve kullanım imkanı verir. Zihin de bilgisayarımızdır ve onu güncellemek ve etkili kullanabilmek için meditasyon etkili bir yoldur. Zihni açar. Zihin açıldığında özellikle kozmik bilince açıldığında bildiklerinin dışındakilere şans verebilir, “ilham” dediğimiz  yeni birşeyler üretme süreci başlar. Kişi yüksek benliği ile bağlantı kurmaya başlar. İşte tüm bunlar icatları, buluşları, günlük sorunlara hızlı ve pratik çözümleri ve yaşama güzellik katan yenilikleri de beraberinde getirir.

Hatta bizlerin adına hastalık dediğimiz ama zihnimizin karmakarışık olduğu ve bedenimizin de ruhumuzla bağlantısını kaybettiğinde ilgimizi çekmek için gönderdiği habercilerdir. Meditasyon bu habercilerin mesajlarına kulak verip dinleme yöntemidir aynı zamanda. Şifa kulağımıza fısıldanacaktır. Sürecin çıktısı için modern tıpdan faydalanırken yeniden yeniden benzer çıktılarla uğraşmamak için hastalığın kaynağını farkedip dönüştürmek gerekir. Farkındalık deyince meditasyon bu yöntem için biçilmiş kaftandır.

Birey uyanmaya başladıkça enerji kapıları aralanmaya başlar. Yatay ve dikey bağlantımızda farkındalığımız artmaya başlar. Yaratıcılık denen kavram kendini ifade etmeye başlar

Meditasyon ile hayatımızda neler değişmeye başlar?

Meditasyon ile hayatımızda neler değişmeye başlar?   

  • Yaptığımız işe odaklanarak kısa sürede tamamlamamıza olanak sağlar.
  • Kafamızdaki sorularla ilgili ilahi bilgelik alabilmek için ilham kanallarının açılmasını sağlar.
  • Sezgilerimizi güçlendirir.
  • Belli durumlarda çocukluğumuzdaki yada travma anlarında bilinçaltında oluşan kayıtlara düz mantıkla hareket etmekten çok anın koşulları altında sağ duyulu kararlar vermemizi sağlar.
  • Kozmik bilinç ile bağlantı süremiz ve kalitemiz arttıkça zihnimizin işletim sistemini güncelleme olanağı buluruz.
  • Bu şekilde yeni uygulamalara erişebilir ve onları kullanabiliriz.