Gülhan Cantürk | Student Coach
1197
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1197,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

 Öğrenci Koçluğu

Temelde  bütünsel yaşam koçluğunda verilen hizmetle aynı şeydir. Bu  hizmeti alan kişiler 9-18 yaş aralığında ve eğitim öğretim süreci içersindedirler.

Öğrencinin kendini tanımasını, içsel kaynaklarına ulaşıp bu kaynakları istenilen biçim ve süreklilikte kullanmasını, yaşamıyla ilgili sorumluluğunu alıp daha mutlu ve doyurucu bir yaşam sürmesini sağlayan bir koçluk hizmetidir.

Kazanımlar

  • Öğrencinin okul ve sınav başarısı maksimize edilmeye çalışılırken, gencin yaşamdan zevk alma, sosyal kültürel alanlarda kendini ifade edebilme ve kendine güven duygusunu geliştirir.
  • Öğrencinin ülkemizdeki ulusal sınav düzeni içinde kendi kişisel özelliklerine uygun etkin öğrenme metotlarının kullanılmasını, düzenli çalışma alışkanlıklarını kazanmasını, hedef belirlemesi ve motivasyonu yüksek tutmasını sağlar.
  • Ayrıca kendini, sınırlayıcı birtakım düşünce ve duygulardan da kurtararak öğrencinin yaşamının her alanında başarı sağlar.
  • Bu şekilde cesaret ve güvenle kendi geleceğini bilinçli ve yüksek  farkındalıkla  adım adım inşa etmeye başlar.
CESARET GÜVEN İHTİYACIN OLAN EMRİNE AMADE YOLUMUZ AÇIK OLSUN

Yol arkadaşlığı yaparken  CESARET GÜVEN İHTİYACIN OLAN  EMRİNE  AMADE YOLUN AÇIK OLSUN  derken  neler oluyor?

 

Kişi bu süreçte içsel gücü ve kaynağıyla buluşur. Bu buluşma müşterilerimin kesin olarak istedikleri sonuçlara ulaşabilmek için düşünce süreci ve davranışlarını yani kendi krallıklarını yönetmeye başlamasıdır.

 

Cesaret ise bu gücü kullanmaya başlamak;  vücudumuzu ve zihnimizi en güçlü ve en yararlı bir şekilde harekete geçirmek ve kullanmaktır. Hedefe ulaşmak içinse sonuç alıncaya kadar gücümüzü kullanmayı  erdemli bir şekilde sürdürmek ve sonuçta kendimize ve ilahi sisteme güven duymak.

 

İşte koç olarak benim de  varlık sebebim ve yapmayı çok sevdiğim şey “kişilerin güç bölgeleriyle buluşmalarına aracılık etmek ve kaynakla buluştuktan sonra başarılarına giden yolda onlara yol arkadaşlığı yapmak”. Müşterilerimin, başarısına şahit olmak benim bu süreçte yer almamın en büyük motivasyon kaynağı. Hedeflerine giden yolda ve hedefe ulaştıklarında gözlerindeki ışıltıyı görmek, yüzlerini kaplayan gülümsemeye şahit olmak seslerindeki neşe ve coşkuyu duymak tarifi imkansız bir haz.

 

Sizin ve çocuğunuzun muhteşem hikayenize de yol arkadaşı olmamı isterseniz iletişime geçiniz.