Gülhan Cantürk | BÜTÜNSEL GÜZELLİK VE YÜZ YOGASI
576
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-576,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Güçlü bir beden, Berrak Bir zihin, Açık bir kalp ve Tabiki Güzellik…

Yoga nedir? Güzellikle ne ilgisi var?

Yoga yapmak bedeni güçlendirip zihni sakinleştirir ve ruhun tüm bedene yayılmasıyla ruh beden zihin birliğini sağlayarak bütünlük hissi oluşturur. Böylece bedenin dışı güzelleşirken içinin ışığı ve güzelliği de gözlerden dışarı yansımaya başlar. Tüm bunlar olduğunda;
Sizin için de gerçek olsa muhteşem olmaz mı?

 

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogası, yüz kaslarınızın da doğrudan yoganın etkisinden yararlanarak yüzünüzün ışıldayarak daha genç bir görünüme ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızın en doğal yollarından birisidir. Yüz yogası yüz kaslarını çalıştıran yüz egzersizlerini ve daha fazlasını içinde barındıran bir tekniktir. Yüz egzersizleri dışında yüzdeki enerji noktalarına yönelik çeşitli hareketler de yüz yogası tekniği içerisindedir.

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogasının temel amacı yüzü dinçleştirmek,  cildi daha sıkı ve diri bir hale getirmektir. Yüz yogası ile kırışıklıkların, yüz çizgilerinin ve sarkmaların önüne geçilebilir. Yaşlanmayla beraber artan yüz çizgileri ve kırışıklıklar azaltılabilir, yeni kırışıklıkların ortaya çıkmasının önüne geçilebilir. Bu nedenle yüz yogası  cildin gençliğini ve güzelliğini korumanın en iyi dostudur. Pratik ve basit yüz yogası hareketleriyle sağlıklı ve doğal bir şekilde yaş alarak ve yerçekimine karşı cildinizi koruyabilirsiniz. Günde sadece 15-20 dakikanızı yüz yogasına ayırmanız yeterli olacaktır. Düzenli ve disiplinli bir şekilde her gün yapılan yüz yogası cildin yapısına göre 2-3 ayda sonuç vermeye başlayacaktır. 3 ay içerisinde cildinizi çok daha diri ve sıkı hissetmeye başlayacaksınız. 5- 6 ay içerisinde de cildinizde gözle görülebilir içerden dışarıya değişimler farkedeceksiniz.

Yüz Yogası Kırışıklıklara Karşı En Sağlıklı Yöntemdir !

Tek seferlik bir yatırımla tamamen doğaldır. Özellikle boyun bölgesi için oldukça faydalıdır. Yüz yogası hareketlerine tamamen hakim olduktan sonra günlük çalışmalarınız kolaylaşacak. Hatta yüzünüzü daha yakından tanıdıkça ve tekniği kavradıkça kendinize özgü keşiflerde bulunabilirsiniz. Yüzünüz ve boyun bölgeniz daha genç canlı, diri, parlak ve bütünsel olarak doğal ve güzel bir hal alır. Yüzünüzün ifadesi yumuşak kendinden emin ve huzurlu bir hale dönüşür.

Yüz Yogası Yapmanın Faydaları

Yüz yogası her kadının daha sağlıklı, genç, güzel ve çekici bir yüze sahip olması için tanışması gereken bir teknik. Yüz yogası tekniklerini uygulamak için günde sadece birkaç dakikanızı ayırabilirsiniz. Doğru teknikler doğru tekrarla uygulandığında 3-4 ay içerisinde yüzünüzde gözle görülür değişim ve dönüşüm yaşayacaksınız. Yüz yogası yüzde olan kırışıklıklardan kurtulmanızı, daha estetik ve daha simetrik bir yüze kavuşarak daha güzel bir kadın olmanızı sağlayacak uygulamalar ve egzersizlerden meydana gelir.

Yüz Yogası Nasıl Etki Eder, Çalışma Prensibi Nedir ?

Yüz yogasının temel prensibi yüz kaslarını çalıştırarak yüzdeki kan dolaşımını ve kollajen elastin miktarını artırmaktır. Siz yüz yogası tekniklerini uyguladığınız sırada yüz kaslarınız kasılır ve gevşer. Bu kasılıp gevşemeyle beraber kasların üzerindeki cilt gerginleşir ve kan dolaşımı artar. Böylece cildiniz sıkılaşır ve güçlenir. Ayrıca yüzdeki dolaşım artıkça cilt atık maddeleri boşalttıkça tazelenir ve cilt kalitesinde artış gözlenir. Eğer her gün düzenli olarak yüz yogası hareketlerini yapmaya devam ederseniz birkaç hafta içerisinde yüzünüzdeki değişimi hissetmeye başlayacaksınız. Düzenli olarak gün içerisinde 10-15 dakikanızı yüz yogasına ayırabiliyorsanız 3 ay içerisinde yüzünüz çok daha diri, canlı ve pürüzsüz bir görünüm alacaktır. Böylece yüz çizgilerinin ve boyun sarkmalarının önüne geçebilirsiniz.
Yüz yogası yapmak çok kolaydır ve yüz yogası hareketleri çok pratik hareketlerdir. Yüz yogası yapabilmenin temel koşulu samimi bir caba içersinde azimle her gün hareketleri tekrarlamaktır. yüz yogası yaptıkça günden güne daha güzel ve çekici bir yüze sahip olacaksınız !

Yüz yogasının hayatınızı doğrudan etkileyecek faydaları şunlardır:

• Yüzünüze daha genç ve güzel bir görünüm kazandırmak için uygulayacağınız yüz yogası egzersizleri %100 doğal bir yöntemdir.
• Yüz yogası yüz ve boyun kaslarını çalıştırarak güçlenmesini sağlar. Yüz kaslarınız sıkılaşarak güçlendiğinde cildinize daha çok kan ve oksijen taşınır. Bu da kollajen üretimini artırır ve yüzünüzün daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.
• Yüz kasları özellikle boyun kaslarını çalıştırırken gögüs bölgesini de canlandırır ve sıkılaştırır.
• Özellikle gerdanlar için en etkili yöntemdir. Gerdandaki ve gıdıdaki sarkmayı yüz yogası ile kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Alna botox yaptırabilirsiniz fakat boynunuz ben burdayım diye sarkarken bütünsel güzelliğinizi gölgeler.Yüz yogasıyla harika bir gerdana sahip olabilirsiniz.
• Belirli yüz ifadeleri, yüzünüzdeki istemsiz kasılmalar ve alışkanlıklar yıllar geçtikçe yüzünüzde derin çizgiler yaratır. Yüz yogası yüzünüzdeki yaşlanma sürecini oldukça yavaşlatır. Yüz yogası ile yüz çizgi ve boyun sarkma ve kırışıklıklarını minimum düzeye indirebilirsiniz.
• Günlük hayatta istemsiz olarak boynumuzu ve yüzümüzdeki kasları gereriz. Bu durum yüz gerginliğine, strese ve boyun ağrılarına neden olmaktadır. Yüzdeki bu gerginlik yüz kasları üzerinde yeterince kontrol sahibi olamadığımız için gerçekleşir. Yüz yogası yapanlar yüzlerindeki kasların hepsi üzerinde kontrollerini artırarak yüzdeki gerginliğe son verebilirler.
• Yüz yogası yaparak yüz ifadeniz daha hoş, çekici, güçlü ve daha güzel görüneceksiniz. Bu durum özsaygınızı ve kendinize güveninizi bir hayli artıracaktır. Gündelik yapacağınız birkaç dakikalık yüz yogası hareketleri sizin kendinizi gün be gün daha iyi hissetmenizi ve daha güzel bir yüze sahip olmanızı sağlayacaktır.
•Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi Yüz yogası tekniklerini düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Her gün birkaç dakikanızı kendinize ayırıp yüz yogası hareketlerini uygulayarak 5-6 ay içerisinde gözle görülebilir olumlu sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. Yüz gerginliğini azaltabilir, istemsiz kasılmaların ve alışkanlıkların yol açtığı yüz çizgilerinin önüne geçebilir ve yüz kırışıklıklarını giderebilirsiniz.

Sizce ne kadar kolay pratik muhteşem bir şey değil mi?

Bir kerelik bir yatırımla ömür boyu kullanbileceğiniz bir teknik ve beceriyeye sahip olmak kendinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisi.

BÜTÜNSEL GÜZELLİK ve YÜZ YOGASI NEDİR?

Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi “Gençlik güzellik ve yüz yogasıyla gelen bütünsel sağlık ve güzellik programı alıştırma gerektiren incelik kazandırılması ve deneyime dönüştürülmesi gereken bir disiplindir. Fiziksel hareketlerin yanında düşünce duygu ve davranışlarımızı da analiz etmeyi içeren deneyimsel bir çalışmadır. Deneme yanılma yoluyla zaman içinde kademeli olarak ilerleyen ve aceleye gelmeyen bir süreçtir. Bu çalışma sabır ve ısrarlı bir tutum gerektirir.

Sizin yüzünüz, bedeniniz ve zihniniz; yararlı düşünce ve davranış düzenlerinin sizin için artık uygun olmayan alışkanlık düzenleriyle yer değiştirdiği deney labaratuvarlarıdır. Sizin için eğlenceli bir dönüşüm yolculuğudur. Kendinizi daha yakından tanıdığınız gözlerinize derinden bir kabulle bakıp kendinizi daha derinden sevmeye başladığınız bir süreçtir.

BÜTÜNSEL GÜZELLİK ve YÜZ YOGASI NEDİR?

Ana hedefimiz mevcut beden ve yüz güzelliğimizi ve sağlığımızı doğal yollarla korumak ve geliştirmek ve daha iyi versiyonlarımıza dönüştürmek. Bütünsel Güzellik ve Yüz Yogası teknikleri ile bir kez tanıştıktan ve öğrendikten sonra herhangi bir özel araç yada maddeye gerek kalmadan ömür boyu kullanabileceğiniz bir teknikdir. İçerden dışarıya , dışardan  içeriye yoganın genel prensipleriyle uyumlu çalışan bir sistemdir. Merkezinde yüz bölgesi olmakla birlikte yüzü bir bitkinin çiçeği gibi görürsek köküne gövdesine suyunu vermezsek tek başına çiçeğe bakım yapmak anlamsız olur.

O yüzden ruhumuzun tapınağı olan bedenimizin yeryüzüne temas ettiği noktadan gökyüzüne doğru uzandığı her bir parçayla ilgileniyoruz. Dünyayı algılama organlarımızın çoğunun konumlandığı baş ve boyun bölgesi ana hedefimiz. Temeli sağlamlaştırıp, güçlendirip, yüz bölgesini lotus çiçeğinin üzerinde hiç toz bırakmadan her durumda ışıltısını ve saflığını koruduğu gibi parlatmak.

Ben üstüme düşeni yapmaya hazırım ya sen daha güzel genç ve sağlıklı görünmek ve hissetmek için hazır  mısın? 

Cesaret Güven İhtiyacın olan Emrine Amade

Kazanımlarınız

Bu workshop’ta yüz yogası pozları, yüz masajı, dinlenme teknikleri ve yüzdeki dolaşımı artırmayla birlikte cilt için gerekli kolajen üretimini artırmayı, ciltteki stresi azaltmayı ve mimik çizgilerini yumuşatmayı ve durdurmayı öğreniyor olacaksınız. Hücreleri, kasları ve dokuları oksijenlenmiş kanla temizlemeyi, kasları geren ve sıkıştıran günlük duygusal eğilimlerin üstesinden gelme becerisi kazanacaksınız. Ayrıca omurga ve pelvis sağlığı, nefes çalışmaları, içerden ve dışardan bedeni temizleyici teknikler, tüm vücudu hedef alan gençleştirici günlük egzersiz programını günlük yaşamınıza entegre edeceksiniz. Sizin de tahmin ettiğiniz gibi tüm bunlarla ilgili dönüştürü bütünsel bir yaklaşımı deneyimliyor olacağız.

Neden 4 Hafta Olarak Kurgulandı?

Haftada 1 kez olmak üzere 4 buluşma gerçekleşecek.
Bütünsel bir çalışma olduğu için bilgi yığını altında kalmadan adım adım becerileri öğrenip haftalık ilerlemeyi gözlemleyerek bir sonraki hafta öğrendikleriniz ve uygulama kontrol edilecek. Sonrasında üzerine yeni teknikler eklenecek. 3. Haftanın sonunda tüm teknikler öğretilecek. Son buluşmaya kadar tüm teknikleri 7 gün uyguladıktan sonra 4. Buluşmada tüm teknikler hep birlikte uygulanacak ve eksik kalan bir nokta var ise üzerinden geçilecek. Herkese uygun olursa genel bir yoga dersiyle de tamamlıyor olacağız..
Bundan sonraki 41 gün aralıksız uygulayı sonrasında haftanın 6 günü uygulayıp 1 gün mola verilerek devam edilecek. Zamana zaman yaşamın akışı içinde kesintiye uğrasa bile istediğiniz yerden uygulamaya ve faydasını görmeye devam edebileceksiniz. Teknikler ömür boyu yanınızda olup kendi keşiflerinizi de ekleyerek kullanmaya devam edeceksiniz.

Farklı Bir Kurgu Mümkün Müdür?

4 Hafta üst üst yüzyüze görüşme harika olur. Olması mümkün olmayan durumlarda da bu programdan faydalanmak mümkün müdür ?

Tabiki, tüm koşulların mükemmel işlediği bir ortamda yaşamıyoruz sürekli olaylara ve koşullara uyumlanmak durumlarında kalabiliyoruz ve bu koşullar bizim yaratıcığımızı ve uyum kabiliyetimizi artırıyor.

O yüzden bu program fiziki anlamda da arkadaşlarınızla dostlarınızla çıkacağınız bir  4 günlük güzellik tatili şeklinde gerçekleştirilebilir. Hem tatil hem de eğitim bol bol uygulama olanağı bulabilirsiniz.

Sonrasında 4 haftalık uzaktan koçluk süreciyle desteklenebilir.

Yeterki güzelleşmek isteyelim:)

GGYY içeriğinde neler var?
 • Fiziksel zihinsel temizlik teknikleri , nefes (pranayama) teknikleri, derin dinlenme, enerji yenileme, omurga sağlığını koruyucu ve temizleyici teknikler, beslenme, detox tavsiyeleri, gençleştirici ve enerji  sistemlerini dengeleyici  sade anlaşılır,  pratik ve uygulaması kolay teknikler. Lenf, dolaşım, boşaltım, kas ve sinir  sistemlerine yönelik çalışmalar, bedeni güçlendiren ve gençleştiren yoga teknikleri, yüz  ve boyun bölgesi için lenf temizliği masajı ve yoga teknikleri. Pelvisten frontalise ince kas sistemlerine hakimiyet.
 • Günlük Egzersiz Programını kişinin ihtiyacına ve özel durumuna uyarlama
 • Günlük kontrol listesi
 • Programın içeriği ve uygulama detayları eğitim kitapçığı
Bütünsel Güzellik ve Yüz Yogası Yolculuğum?

2013 Başında bir arkadaşımın yoga yapma isteğine yardımcı olmak için şuursuzca gel yarın sabah bana katıl birlikte yapalım dedim. Bu sözün arkasından nasıl olacak bu iş ben kendi kendime akışta ilerliyordum bu başka bişey dememle. Evde araştırırken varlığından haberdar olmadığım yoga dair kitap cd ve ilginçtir güzellik yogasına dair dergilerin verdiği kitapcıklarla ve farklı kaynaklarla karşılaştım. Bir dizi eğitimlerden ve dönüşümden sonra yoga eğitmeni olarak yolculuğum devam etti.

Beş yıldır kendim zaman zaman ara vermekle birlikte yüz yogası tekniklerini uygulamaya devam ettim. 2015 sonbaharında cildimde oluşan  alerjik reaksiyonlardan dolayı yapamadığım dönemler oldu. Bu dönem  dikkatimi yüze ve daha derine doğru yönlendirdiğim bir dönem oldu.Bu dönemde başta çok üzülmeme sebep olan zorlu bir yaşam deneyimi, içimdeki güçle buluşmamı sağladı.  Yüz yogasını düzenli uyguladığım dönemlerde her zaman faydasını gördüm. Zaman zaman yapmakta zorlandım. Zaman için de bu yöntemler farklı nelerle desteklenebilir soruma evren olumlu cevaplar vererek şu an oluşturduğum program ortaya çıktı. 2017 Yazında kendi cildimde olumlu pek çok dönüşüm yaşadım. Bir öğrencimin çene ve boyun bölgesinde sıkışma sorunu vardı. Bu konuda benden destek istedi ve fayda sağlayabilir miyiz acaba sorusu üzerine aslında bu yolculuk başkalarına da öğretme noktasına getirdi. Normalde de Güzellik ve yüz yogasıyla ilgili olarak uzun süredir kendilerine de öğretmem konusunda talepler geliyordu fakat henüz değil diyordum.  Bununla birlikte  öğretme konusunda içsel onayım 2017 yaz sonunda rüyamda geldi. İçsel onaydan sonra geldiğim nokta bu sistemi en iyi nasıl yaparım ve nasıl karşıya kolalıkla aktarırım ve insanlar maksimum fayda sağların gayretindeyim. Tüm çabam ve gayretim öğrenmelerini nasıl kolaylaştırırım ve yaşam biçimlerine nasıl uyarlarız.

Son beş yıldır yoga ve kişisel dönüşüm konusunda eğitimler alıyorum, uyguluyorum ve kendi içsel yolculuğum devam ediyor. Bitmeyen bir öğrencilik. 2016-2017 arasında ileri seviye yoga ve anatomi eğitimi aldım. Burdan edindiğim bilgi ve becerilerle  baş boyun ve yüz  anatomisine uygun olarak yapılandırdım. Kendi yüzümdeki yada bedenimdeki bazı kusurların ki onlara artık o şekilde bakmıyorum onlar benim öğretmenlerim; onlar beni çok geliştirdi. Koçluk yolculuğum ve eğiticinin eğitimi eğitimlerinde edindiğim deneyimlerle  bu bilgileri ve becerileri en iyi şekilde sizlere aktarmaya çalışıyorum. Aktarım süreci bilgi paylaşımcısının mesajı iletme becerisine ve alıcının da ne kadar hazır oluşuyla ilgilidir.

Niyetim Sizleri Bütünsel Güzellik ve Yüz Yogası sistemi ile  doğru zamanda ve mekanda buluşturarak fayda sağlamanıza katkıda bulunmaktır.

BÜTÜNSEL GÜZELLİK VE YÜZ YOGASI KİMLER İÇİN FAYDALIDIR?
 • Güzelleşmek, gençleşmek, güçlenmek ,
 • Bunu doğal yollarla gerçekleştirmek ,
 • Yaş alırken sağlıklı, çekici, genç gözükmek ve hissetmek ,
 • Gençliğin coşkusunu duymak,
 • Güzellikleri olgunluğun farkındalığında yaşamak,
 • Ruhunun güzelliğini yüzüne, duruşuna yansıtmak ,
 • Yüzden başlayarak kendinizi daha yakından tanımak ,
 • Cildinin ışıl ışıl ve sağlıkla parlamasını,
 • Baş boyun ve çene bölgesinde rahatlamaya ve gevşemeye ihtiyacı olanlar,
 • Erken yaşta önlem alarak mevcut durumunuzu uzun yıllar korumak ve daha da ileriye götürmek ,
 • Kendinize kalıcı bir yatırım yaparak artı bir değer katmak
 • Kendinize değerli ve özel bir hediye vermek isterseniz;

Sizi Bütünsel Güzellik ve Yüz Yogası ile tanıştırmak isterim.

Muhtemelen sizin de tahmin ettiğiniz gibi harekete geçmenin tam zamanı ŞİMDİ .

Sizi Bütünsel Güzellik ve Yüz Yogası’nın muhteşem etkisinden geç kalmadan, hemen faydalanmak için ŞİMDİ  benimle  iletişime geçmeye  davet ediyorum.

GALERİ