Gülhan Cantürk | Kriya Yoga
1055
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1055,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Birince inisiyasyona ait teknikleri kendi yolculuğumda uyguluyorum ve insanların dönüşüm ve yükseliş yolculuklarına katkı sağlamak için uygulamalarına rehberlik ediyorum.

KRIYA YOGA (Kriya=eylem, “tamamlanmamış eylem”, bir yoga disiplininde, belirli bir sonucu başarmaya dönük teknik veya uygulama anlamına gelmektedir.)

 

Uygulayıcıları tarafından, Mahavatar Babaji tarafından, müridi Lahiri Mahayasa aracılığıyla 1861’de modent dünyaya dunulan kadim bir yoga sistemi olarak tarif edilmektedir. Paramahansa Yogananda’nın kitabı BİR YOGİNİN OTOBİYOGRAFİSİ adlı kitap ve Yogananda’nın, 1917’de Hindistan, 1920’de ise Batı’ya uygulamaları tanıtması yoluyla Batılılar arasında popüler bir farkındalık yaratılmış.

Sistem, spiritüel gelişimi hızlandırmak ve hem derin bir huzur hem de Tanrı’yla birlik kurulmasını sağlamayı amaçlayan, farklı seviyelerde bir dizi OMURGA Nefesinden oluşmaktadır.