Gülhan Cantürk | Merkaba
1066
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1066,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Eğer biri size sorarsa, “Parçalanamaz olanın güçlendirilmiş şehrinde, bedenimizde, bir nilüfer vardır ve bu nilüferin içindeki minik bir alan: ne içerir ki kişi onu tanımak ister?” Şöyle cevap vermelisiniz: “Bu alan umman kadar büyük olmasına rağmen Kalbin içindeki minik alanda: gök ve dünya bulunur, ateş ve hava, güneş ve ay, şimşek ve takım yıldızlar, size ait olan her şey burada ve ait olmayanlar da, hepsi o minik alanda toplanmıştır kalbinizin içinde.”

Chandogya Upanishad 8.1.2-3

Bu bir her neredeyseniz oradan kalbin merkezine olan yolculuktur. Bu yolculuk zihnimizden, günlük sıradan işlerimizin telaşesinden, ister kurumsal hayatın tepesinde olun, ister evinizde el emeğinizi üretiyor olun ya da bir okulda yeni zihinleri yapılandıran bir öğretmen olun tam oradan kalbinizin merkezine olan yolculuğumuzdur.

  • Bu dağın tepesinde bulutların üzerinde yaşayan üstatların bilgeliğini modern yaşamın içinde deneyimleme molalarıdır.
  • Kalbin merkezine doğru giderek oradan yaratmaya dualiteyi sonlandırmaya sevgiyi yaymaya doğru bir gayrettir.
  • Kalbi aydınlatıp uyandırma gayreti ki sonunda “Aydınlanmış kalbin uyanışı” hatırlayış gerçekleşebilsin.
  • Adım adım kalbe doğru yolculuk, sonrasında kalbin ışığıyla tüm bedeni aydınlatıp ışık bedenini aktifleştirme yolculuğudur.
  • Ruhsal Işık Bedenimiz olan Merkabamızı aktive edip canlı tutma çalışmasıdır.
ATIH-Aydınlanmış Kalbin Uyanışı- Merkaba

Drunvalo Melchizedek Kutsal Geometri ve “Yaşam Çiçeği” ismiyle MerKaBa’yı öğretmeye başladı bu bilgi çok uzaklara kadar genişleyip insanlığın bilincine yayıldı. Bu kelime son zamanlarda neden bu kadar popüler ve çekici olmuştur?
Merkaba kelimesi kim olduğumuza dair hatıramızın parçasıdır. (Çocukluğuma dair sisli anılarımda; rüyamda olduğunu düşünüyorum “sana vakti gelince hatırlatacağız, haber vereceğiz” dendi. Hala bu haber verilecek şeyin ne olduğunu merak ediyorum. İçinden geçtiğim durumların herbirinin bu hatırlama anına gidecek araç mı yoksa 4 yıldır içimdeki sesin rehberliğiyle ilerleyerek  şu an yapmakta ve hazırlanmakta olduğum insanları kalbine davet etme ve içlerindeki yaratıcı gücü ve sevgiyi ve güzelliği açığa çıkarmalarına aracılık ederek dünyanın yükselişine hizmet etme misyonum mu acaba diyorum? Artık hiç bir şey için kesin ve budur diyemediğim her an tanık olmakta ve izlemekte olduğum  bir yoldayım. ). Ve şu anda bizim kim olduğumuzu hatırlamamızın zamanıdır, bu sadece bir kelime değil hayatın öneminin tam anlamıdır.
Merkaba Aktivasyonu şu anda tarihimiz için hayati bir önem taşıyan bilinç seviyesinin gelişimindeki adımı temsil etmektedir.  Şu anda yola “kendine hizmet” etmekte kalmak veya “hayata hizmet” etme yolunu seçmek için tarihi bir karar dönemecindeyiz. Bu yeni yolun hayatta kalması tamamen Sevginin Kalitesine bağlıdır.
Bilincin hayatta kalmasını açan yol Sevgi’dir. Sevgi MerKaBa aracılığıya tezahür eder. Drunvalo’nun öğretisi Sevgi’yi aktive etmeye aracılık etmesi için bizleri yeni bir yolla tanıştırdı. Bu bilgi önceden MerKaBa ile ilgili verilen bilgiden farklıdır ve şu andaki dünya  için özellikle önemlidir.

2015 Ağustos sonuna doğru kitapcıda birden önüme “Yaşam Çiçeğinin Sırrı” kitapları çıktı. Hemen alıp,  okumaya başladım kutsal geomerinin anlatıldığı bölümlerde ilk kez matematik mühendisliği eğitimim anlam kazandı ve içimden bunun için miymiş diye geçirdim. Sonrasındaki eylül ayı boyunca sürekli meditasyon haline çekildim nerdeyse bir ay boyunca günün büyük bölümü meditasyon içersinde geçti. Ekim başında  1-2 gün sonra başlayan eğitim ilanını görünce çağırıldığımı hissederek kendimi  Hatırlayış Okulu’nun Aydınlanmış Kalbin Uyanışı eğitiminde buldum.
Bu eğitimde  MerKaBa’nın dünyayı ve bizi nasıl değiştireceğine dair bilgi edindim. Birlik nefesi ve birlik  meditasyonu yapmayı, yaratım sürecinin nasıl işlediğini, kalbimizdeki kaynağa bağlanmayı, aynı bedende yeniden doğum süreci,  Merkaba’yı aktive etmeyi ve ışık bedenimizle bağlantıya geçmeyi deneyimlemeye başladım.
İlk kez bir ve bütün olma hissiyle tanıştım. Zihnimin ve kalbimin senkronizasyonu gibiydi ve kendi kendimi onaylama dışardan onaya gerek duymama hali. Bu ilk kez ihtiyacım olan tüm içsel araçlara sahip olduğumu hissettiğim anlardı. Bundan yaklaşık bir kaç ay önce içsel bir çalışmada özüm “Cesaret güven ihtiyacın olan emrine amade yolun açık olsun .” demiş ve özümün çizdiği şimdi logom olan kalp ve içinden çıkan 7 yaprak. İlk kez bu sözün ve resmin anlam bulmaya başladığı anlardı.

Şimdi anlıyorum ki bana haber verileceği vadedilen şey “İnsanları kalbine davet etme ve içlerindeki yaratıcı gücü, sevgiyi ve güzelliği açığa çıkarmalarına aracılık ederek dünyanın yükselişine hizmet etme misyonummuş.”