Gülhan Cantürk | Kalp İmgeleme
1038
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1038,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Eğer biri size sorarsa, “Parçalanamaz olanın güçlendirilmiş şehrinde, bedenimizde, bir nilüfer vardır ve bu nilüferin içindeki minik bir alan: ne içerir ki kişi onu tanımak ister?” Şöyle cevap vermelisiniz: “Bu alan umman kadar büyük olmasına rağmen Kalbin içindeki minik alanda: gök ve dünya bulunur, ateş ve hava, güneş ve ay, şimşek ve takım yıldızlar, size ait olan her şey burada ve ait olmayanlar da, hepsi o minik alanda toplanmıştır kalbinizin içinde.”

Chandogya Upanishad 8.1.2-3

Aynı kaynaktan beslendiklerine göre ; Dünyadaki bütün üstatlar aynı öğretiyi paylaşıyor olabilirler mi?

 

 

Beni bu öğretiyle üstat Daniel Mitel tanıştırdı. Özellikle 21 Aralık 2012 tarihinden, Dünya Ana’nın enerjisi erkek enerjiden, dişi enerjiye geçiş yaptıktan sonra , Kalp imgeleme bir kişinin iç ve dış uyumunu yakalayabilmek bakımından yapabileceği en önemli teknik halini alacağı söylenerek dünyanın yükselişine katkı sağlaması için bu dönemde açığa çıkmış. Ben de elimden geldiğince kullanmaya ve hazır olan kişileri tanıştırmaya gayret ediyorum.

Kalp İmgeleme Nedir?

Kalp imgeleme kadim zamanlardan gelen kadim bir spiritüel sistemdir. Tibetliler, Sümerliler ve Vedik spiritüel gizem okulları, bunu binlerce yıldır kullanıyor.

Spiritüel imgeleme sistemleri enerjiyi dengelemek ve üst boyutları anlamak için çok eskiden beri kullanılmıştır. Kalp imgeleme enerjiyi etkileyen güçlü egzersizlerden oluşur. “Kalp imgeleme , zihinsel, duygusal ve fiziksel bedenleri dengeleyerek, kişinin enerjisini uyumlu hale getirmeyi öğretir.

Kalp imgeleme egzersizleri , saf bir deneyim sunar; diğer boyutları görebilme, duyumsayabilme ve hissedebilme olasılıklarını açan bir dizi kilit egzersizden oluşur.

Kalp İmgeleme Sistemleri

Diğer spiritüel sistemlerin aksine, Kalp imgeleme egzersizleri , zihin tarafından yaratılmış ego illüzyonundan kurtaracak egzersizler sunar.

İçinde farkındalık yaratarak , seni ışık ve sevgiyi taşıyıp Üstat yapacak yer kalbindedir. Şu anda kalbinde bir Üstat uyumaktadır. Zihin ise efendi rolünü oynayan bir hizmetkardır. Bu hizmetkar ise, senin hizmetinde bile değil, dış dünyanın hizmetindedir, zira dış dünyayı ve dış dünyanın kurallarını takip eder.

Kalp imgeleme egzersizleriyle farkındalığını aydınlığa çıkardığında, zihnin yarattığı tüm tutsaklık yanıp gider. Kendi kaderinin efendisi olursun.

Kalp İmgeleme Teknikleri ve yaşamınıza nasıl katkıda bulunur?

Kalp imgelemesi’nde, kendini teslim etmeyi, egonun oyunlarına  izin vermemeyi öğrenirsin. Bu egzersiz , egonunun oyunlarını yok ederek, ışık ve enerjinin içine akmasına izin verecek tam teslimiyete hazırlayan bir dizi mini teslimiyet egzersizidir.

Kalp imgeleme teknikleri, sana kalbindeki ışığı görme imkanı yaratır.

 

Der öğretinin bu zamanda bizlere ulaşmasına aracılık eden üstatlar.

Kalp imgeleme teknikleri üç ana temada toplanabilir.

  • Geçmişi Temizleme ve Kendini Yenileme ile ilgili egzersizler.
  • Bedenin içindeki organları ve duygusal travmaları iyileştirmeye yönelik egzersizler- Şifa ve Duygusal Berraklık
  • Zihni, kalbi, ruhu ve özü arındıran ve amacı kutsiyete bağlantı kurarak yaradan ile birliği sağlamaya yönelik egzersizler- Tanrı’la Birlik

Ilk egzersiz daima ruhunuzu, zihninizden kalbinize taşımakla başlar.

İlk egzersizleri üstat Daniel uygulattığında bazı egzersizlerin benim yoga derslerimin son bölümü derin gevşeme sırasında  o anki akışla gelen bağlantıya göre yaptırdığım ve sonra tamamını hatırlamakta güçlük çektiğim bazı çalışmalarla benzerliğini görünce çok şaşırmıştım.

 

Bu çalışmaları kendi yaşamımda kullandım ve  geçmişi, rüyalarını, mevcut gününü, yaşamına giren insanlarla ilişkilerini temizlemek isteyenlerle teknikleri uygulamada rehberlik etmeye devam ediyorum.

 

CESARET GÜVEN İHTİYACIN OLAN EMRİNE AMADE