Gülhan Cantürk | Nefes Atölyeleri
1198
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1198,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

NEFES

Yaşam nefesinizle akar. Nefesiniz ne kadar açık ise akışta ve yaşam tarafından o kadar desteklenirsiniz.

Ne kadar rahat nefes alıp verebiliyorsak yaşam enerjisini içeriye o kadar çok alıp, ne kadar nefesi rahatça boşaltabiliyorsan o kadar rahat arınıp yeniye yer açabiliriz.

Nefes Farkındalığı Atölyeleri

Kişinin nefesini farketmesi ve ihtiyacı doğrultusunda hava elementiyle ilişkisini düzenlemesiyle ilgili atölye çalışmalarıdır.

 

Pranayama , nefesin kontrolü,  yoganın dördüncü koludur. Yoga ağacının havayla sürekli iç içe olan ve ağacın tamamını pranayla yıkayan yapraklarına benzetilebilir. Özel nefes egzersizleri sayesinde, nefes düzene kavuşur ve kontrol edilir. Nefesin kontrolü havayı içe çekme hareketi ile nefes verme hareketlerinin süresi, sürekliliği ve nefesin tutulmasını (iki nefes arasında geçen süreyi) kapsar. Ayrıca nefesi bilinçli olarak belli bir amaca yönlendirmeyi de kapsar.Prana, Sanskritçe’de kendini nefesle belli eden kozmik enerji demektir. Ayama ise genişleme, artma anlamına gelir.

 

Öyleyse, pranayama prananın bedende gelişip güçlenmesini sağlayan, sinir sistemini arındıran ve kişinin yaşam enerjisini artıran süreçtir.

 

Sonuç olarak , zihin de daha dingin ve odaklı hale gelir. Asana ve pranayamanın birleşmesi, sinir sistemini ve bedenin süptil enerjisini arındırıp güçlendirmek yoluyla bireyi daha derin konsantrasyon ve bilinç düzeyine hazırlar.

CESARET GÜVEN İHTİYACIN OLAN EMRİNE AMADE YOLUMUZ AÇIK OLSUN

NEFES EĞİTİM VE ATÖLYELERİ SİZE NE KAZANDIRIR?

 

Özellikle nefes çalışmalarının günlük yaşamda bilinçli bir şekilde kullanılmasını deneyimlemeniz ve bu deneyimi beceriye dönüştürüp  bundan sonra bilinçli olarak kullanmaya başlamanız amaçlanır ve bu yönde desteklenirsiniz.

 

Özellikle yoğun iş yaşamının içersinde olanlar ve öğrenciler  iş ve eğitim hayatının zorlu süreçlerini kolaylıkla yönetmede nefes tekniklerinden yararlanabilir.

 

Yaşamın her alanında nefes çalışmalarından faydalanabilirsiniz. Nefesinizle ilişkinizi düzenlediğinizde maddi manevi kazancınız paha biçilemez.

 

Bunun için açtığım nefes atölyelerine katılabilir, kurumunuz da yada arkadaşlarınızla özel nefes gurupları oluşturarak benimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Cesaret güven ihtiyacın olan emrine amade yolun açık olsun.

 

Doğru zaman ve mekanda sizlere ve bütüne fayda sağlayacak organizasyonlarda buluşmak üzere,